Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Wycieczka do Skalnego Miasta w Adršpach
3 czerwiec 2026
Dnia 2 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Skalnego Miasta w miejscowości Adršpach w Czechach. Celem wyjazdu było poznanie jednego z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków Europy Środkowej, słynącego z niezwykłych formacji skalnych i zachwycających krajobrazów.
Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy spacer wyznaczoną trasą turystyczną prowadzącą przez labirynt wysokich piaskowcowych skał. Mogliśmy podziwiać imponujące skalne wieże, wąskie przejścia, malownicze wąwozy oraz liczne formacje skalne, którym nadano ciekawe nazwy. Skalne Miasto jest największym skalnym labiryntem w Republice Czeskiej i od lat przyciąga turystów z całego świata.
Podczas wędrówki mieliśmy okazję zobaczyć również piękne jezioro oraz wodospad ukryty pośród skał. Niezwykła sceneria sprawiała wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w świecie baśni lub filmu przygodowego. Spacer wśród monumentalnych skał dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił podziwiać potęgę natury.
Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także do integracji uczniów oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej i geograficznej. Dopisała nam również pogoda, dzięki czemu mogliśmy w pełni cieszyć się urokami tego wyjątkowego miejsca.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu z licznymi zdjęciami i wspomnieniami. Wyjazd do Adršpach z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako jedna z najbardziej interesujących szkolnych wycieczek.
Podczas wędrówki mieliśmy okazję zobaczyć również piękne jezioro oraz wodospad ukryty pośród skał. Niezwykła sceneria sprawiała wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w świecie baśni lub filmu przygodowego. Spacer wśród monumentalnych skał dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił podziwiać potęgę natury.
Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także do integracji uczniów oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej i geograficznej. Dopisała nam również pogoda, dzięki czemu mogliśmy w pełni cieszyć się urokami tego wyjątkowego miejsca.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu z licznymi zdjęciami i wspomnieniami. Wyjazd do Adršpach z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako jedna z najbardziej interesujących szkolnych wycieczek.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-06-03 21:35:58)
Liczba odwiedzin: 164326
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-06-03 21:35:58)
Liczba odwiedzin: 164326
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria
{gallery_main_}








