Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Od cysterskich tajemnic do dworku Reja - świętokrzyska przygoda
31 maj 2026
W czwartek 28 maja klasy: piąta i szósta wyruszyły na pełną przygód wycieczkę w malownicze Góry Świętokrzyskie. Pogoda nas rozpieszczała, a humory od samego początku dopisywały wszystkim uczestnikom.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Jędrzejowie, gdzie zwiedziliśmy Archiopactwo Cystersów. O fascynującej historii tego miejsca, z niezwykłą pasją opowiadał nam brat Makary. Następnie przenieśliśmy się w czasy rycerzy, zdobywając ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach. Ze wzgórza zamkowego podziwialiśmy przepiękne, rozległe widoki.
Kolejnym punktem programu była zachwycająca Jaskinia Raj, która oczarowała nas tysiącami unikalnych form skalnych – co ciekawe, chłopcy z klasy V wykazali się tam ogromną wiedzą geologiczną i historyczną, zaskakując swoimi odpowiedziami nawet panią przewodnik.
Na koniec dnia złożyliśmy wizytę jednemu z najstarszych drzew w Polsce – legendarnemu Dębowi Bartkowi.
Drugi dzień przywitał nas pięknym słońcem. Rozpoczęliśmy go od wizyty w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak dawniej żyli i pracowali ludzie. Stamtąd ruszyliśmy na Święty Krzyż. Cudowna pogoda pozwoliła nam w pełni cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu.
Ostatnim przystankiem na trasie był pełen literackiego klimatu Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach.
Choć zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych zabytków, absolutnym hitem wyjazdu okazały się... kolorowe gniotki kupowane masowo na pamiątkowych straganach, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się te w kształcie pierogów i masła!
To były piękne dwa dni, pełne śmiechu i wrażeń. Choć wycieczka się skończyła, to zdobyta wiedza i wspomnienia zostaną z nami na długo.
Kolejnym punktem programu była zachwycająca Jaskinia Raj, która oczarowała nas tysiącami unikalnych form skalnych – co ciekawe, chłopcy z klasy V wykazali się tam ogromną wiedzą geologiczną i historyczną, zaskakując swoimi odpowiedziami nawet panią przewodnik.
Na koniec dnia złożyliśmy wizytę jednemu z najstarszych drzew w Polsce – legendarnemu Dębowi Bartkowi.
Drugi dzień przywitał nas pięknym słońcem. Rozpoczęliśmy go od wizyty w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak dawniej żyli i pracowali ludzie. Stamtąd ruszyliśmy na Święty Krzyż. Cudowna pogoda pozwoliła nam w pełni cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu.
Ostatnim przystankiem na trasie był pełen literackiego klimatu Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach.
Choć zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych zabytków, absolutnym hitem wyjazdu okazały się... kolorowe gniotki kupowane masowo na pamiątkowych straganach, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się te w kształcie pierogów i masła!
To były piękne dwa dni, pełne śmiechu i wrażeń. Choć wycieczka się skończyła, to zdobyta wiedza i wspomnienia zostaną z nami na długo.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-05-31 22:50:54)
Informację zmodyfikował(a): Jerzy Bienias (2026-05-31 22:52:08)
Liczba odwiedzin: 164327
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-05-31 22:50:54)
Informację zmodyfikował(a): Jerzy Bienias (2026-05-31 22:52:08)
Liczba odwiedzin: 164327
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria
{gallery_main_}








