Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
„Noc Otwartych Sądów”
22 maj 2026
22 maja w godzinach popołudniowych pani Urszula Farion wraz z panią Moniką Szmit wybrały się z uczniami klasy piątej na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich, gdzie odbywała się „Noc Otwartych Sądów”.
Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek sądu oraz poznać pracę osób związanych z wymiarem sprawiedliwości. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniu z panią sędziną Katarzyną Weres-Wanat, która opowiedziała o swojej pracy i funkcjonowaniu sądu. Pani sędzina przeprowadziła także z uczniami w formie zabawy rozprawę sądową, co okazało się bardzo interesującym i pouczającym doświadczeniem. Dzięki temu dzieci mogły wczuć się w role uczestników rozprawy i zobaczyć, jak wygląda praca sądu w praktyce.
Uczniowie wysłuchali także ciekawych prelekcji dotyczących bezpieczeństwa oraz mogli zobaczyć pokazy służb mundurowych i technik kryminalistycznych.
Wycieczka była bardzo interesującym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania sądu oraz pracy różnych służb. Wszystkim uczestnikom wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.
Uczniowie wysłuchali także ciekawych prelekcji dotyczących bezpieczeństwa oraz mogli zobaczyć pokazy służb mundurowych i technik kryminalistycznych.
Wycieczka była bardzo interesującym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania sądu oraz pracy różnych służb. Wszystkim uczestnikom wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-05-26 19:35:55)
Liczba odwiedzin: 164352
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-05-26 19:35:55)
Liczba odwiedzin: 164352
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria
{gallery_main_}








