Menu BIP

- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Bezpieczny Internet i profilaktyka uzależnień- warsztaty profilaktyczne
W czwartek, 14 maja, w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI i VII. Zajęcia mogły być przeprowadzone dzięki wsparciu Pana Burmistrza, do którego szkoła zwróciła się z prośbą o dofinansowanie działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży.
Warsztaty zostały przeprowadzone przez specjalistów z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Ich celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat współczesnych zagrożeń oraz promowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw.
Uczniowie uczestniczyli w dwóch blokach tematycznych:
- „Uzależnienia od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych oraz portali społecznościowych”,
- „Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, papierosy, e-papierosy, dopalacze oraz narkotyki”.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi za przychylność, wsparcie oraz sfinansowanie warsztatów profilaktycznych dla naszych uczniów. Dzięki przekazanym środkom możliwa była realizacja zajęć, które w wartościowy i przystępny sposób poruszały bardzo ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i odpowiedzialnych wyborów młodych ludzi.
Jesteśmy wdzięczni za wsparcie inicjatyw służących dzieciom i młodzieży oraz za dostrzeganie potrzeby prowadzenia działań profilaktycznych w szkołach.
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2026-05-18 22:56:10)
Liczba odwiedzin: 164328








